Hej, jeśli tu jesteś, to znaczy, że zaczynasz przygodę z marketingiem. Super! Zebrałem dla Ciebie kilka ważnych informacji, które warto przyswoić przed wkroczeniem na drogę nauki. Tak więc, zanim zaczniesz, wiedz że…

nie ma przepisu na sukces

Nie ma gotowych do wdrożenia strategii, które skopiujesz i osiągniesz sukces. Marketing to nie równanie matematyczne, nie wystarczy w odpowiedniej kolejności przeprowadzać działania. Marketing to psychologia – próba sprawienia, by ludzie zachowywali się tak, jak chcemy. To oznacza, że na końcu każdego pomysły jest człowiek, który bardzo szybko uodparnia się na magię marketingu. Nie tak łatwo powtórzyć ścieżkę sukcesu innego projektu.

Marketing jest sztuką znajdowania nowej metody na ten sam rezultat.

 

najlepszy marketing to wartościowy produkt

Możesz wydać miliony na promocję latającej hulajnogi, ale jak nie poleci, nic nie ugrasz. Czy na pewno dajesz ludziom coś wartościowego? Poważnie pytam. Sprawdź to i wróć. Ja poczekam :-)

błędy są nieuniknione!

Całe mnóstwo głupich błędów czeka na Ciebie, jak zła pogoda, która wcześniej, czy później zepsuje Ci wakacje. Nie przejmuj się. Każdy od czasu do czasu moknie. Sukces osiągają Ci, którym to nie przeszkadza.

wcale nie potrzebujesz technicznej wiedzy!

Nie musisz znać języków programowania, ani być grafikiem, ani uczyć się skomplikowanych narzędzi analitycznych. Wystarczy podstawowe zrozumienie tych tematów i dostęp do internetu, który bardzo pomaga „w tych kwestiach”. Do perfekcji musisz opanować tylko buszowanie po sieci :-)

warto być zorganizowanym

Czeka Cię długa droga, wiele zakrętów i mnóstwo przygód. Jak się dobrze nie spakujesz, nie dojedziesz, a do tego musisz zrozumieć, że dętka do roweru nic Ci nie da, jeśli nie masz pompki. Brzmi śmiesznie, ale gdy okazuje się, że tygodnie pracy idą na marne, bo brakuje Ci jednej, małej rzeczy, już nie jest tak wesoło.

i mieć cel. CEL!

Punkt obowiązkowy, często pomijany i niezrozumiały, tak jakby droga była ważniejsza od dotarcia do celu. Nie w tym przypadku.

Cel to jedyna rzecz na Twojej drodze, która się nie zmienia. Wszystko inne jest płynne.

 

myślenie o sukcesie pomaga

Pozytywne nastawienie jest przereklamowane, ale i tak to powiem – trzymaj wiarę w sukces blisko siebie. Za każdym razem, jak ziewniesz nad kolejnym etapem prac, przypomnij sobie, że sukces Ci to wynagrodzi.

bo marketing to codzienna praca

Marketing to wieczne odkurzanie tego samego kawałka podłogi. Jest w tym też frajda i dobra zabawa, o tak, ale jak po każdej sytej imprezie, trzeba zrobić porządki.

i nikt Ci nie da gwarancji sukcesu

Nie ma gwarancji, jest tylko ciężka praca, która zwiększa Twoje szanse sukcesu. Świat nie puszcza oczek wybranym i nie klepie po plecach kolegów. Szczęście i przypadek to Twój wróg i przyjaciel na zmianę, więc działaj rozsądnie i przewiduj każdy scenariusz.

ale nie przejmuj się…

Samodzielny marketing - do celu

Samodzielnie - marketing

Wszystko jasne? To pora się czegoś nauczyć :-)

Share: